Foto Morava, zpracování fotografií, fotokniha, foto kalendář, fotodárky, fotoobrazy

Úvodní stránka | Fotoalba → Co je fotoalbum?

Co je fotoalbum?

Fotoalbum Foto Morava

Naše FOTOALBUM je ideální nástroj pro archivaci, prezentaci, případně objednání papírových fotografií.

Naleznete je na adrese http://album.mojefoto-online.cz/ a jsou přímo propojena s naší online sběrnou na adrese http://www.mojefoto-online.cz/ . Stačí vyplnit registrační formulář na jedné, nebo druhé adrese a můžete bez omezení využívat obě tyto kvalitní služby.

Práce s alby

Užívání fotoalba není zpoplatněno a umožní vám ukládat si do něj Vaše fotky v různých kategoriích a označit je jako privátní, pro zvané, nebo jako veřejná. Zvolíteli status "Veřejná" můžou si je prohlížet všichni přihlášení uživatelé našich služeb. Status "Pro zvané" Vám umožní pozvat k prohlídce tohoto alba své přátelé a blízké, nebo také lidi s kterými jste se seznámili na dovolené, večírku atd. Aby jste pozvánku mohli realizovat, musíte si předem na stránce "emaily", kterou naleznete v menu na levé straně uložit emailové adresy těch, které chcete do alba pozvat. Ukládat je můžete po skupinách, nebo i jako jednotlivce. Uložení do skupiny Vám umožní odeslat jedním kliknutím fotky všem zvaným, které tato skupina obsahuje. Všichni lidé uloženi do skupin se současně zobrazují jako jednotlivé osoby a proto si je nemusíte znovu jednotlivě ukládat. Osobám, které pozvete do alba pošle systém email, ve kterém je uvedeno, kdo jej na prohlídku alba pozval. Jednoduchým kliknutím na odkaz, který je znázorněný jako název alba, se dostane k prohlížení pouze těch fotek, které album obsahuje. Kliknutím na vybranou fotografii ji otevřete v prohlížeči, který vám umožní jednotlivou prohlídku, nebo spuštění SLIDESHOW, které postupně všechny snímky přehraje v pořadí, jak jsou uloženy. Status "Privátní" je určen pouze Vám a nelze do tohoto alba poslat pozvánku k jeho prohlídce.

Objednávka fotografií

Další užitečnou funkci našeho alba je možnost, přímo z něj objednat v laboratoři Foto Morava, zvětšeniny uložených snímků. Podstatnou výhodou této služby je skutečnost, že snímky, které si do alba jednou uložíte, již nemusíte znovu zdlouhavě odesílat. Stačí je v albu pouze označit a následně po zaškrknutí funkce "zařadit do objednávky" a potvrzení kliknutím na "Provést požadovanou akci" můžete přímo editovat objednávku vybraných fotek a následně odeslat do laboratoře naší firmy, kde Vám je zpracujeme v nejlepší kvalitě.

Uložení fotek do alba

Fotky do alba uložíte pomocí jednoduchého formuláře, který otevřete kliknutím na odkaz"Přidání fotografií" rovněž v menu na levé straně. Nebo pomocí "Offline klienta", který si můžete stáhnout na www.mojefoto-online.cz v kategorii objednávka, nebo pomoci tohoto odkazu  stáhnout OFFLINE KLIENTA . Při odesílání fotek do alba musíte v druhém kroku OFFLINE KLIENTA zatrhnout "Poslat do alba" a zrušit zatržení "Objednat fotky", jinak se odešle současně s uložením do alba objednávka na zhotovení fotografií.

Naše fotoalba slouží rovněž jako fotoarchív Vašich snímků. Způsob, kterým jsou soubory fotek uložené garantuje vysoký stupeň jejich zabezpečení proti případnému zneužití a jejich ztrátě. Záleží pouze na Vás jakou úroveň soukromí si zvolíte. Po prvním uložení jsou všechna Vaše alba nastavena jako privátní a označena jako nezařazená. Úroveň jejich zabezpečení, zařazení do kategorie, název, případně popis si můžete změnit později. Svá alba můžete dle libosti doplňovat, mazat, nebo z nich vytvářet další modifikace alb. Soubory jsu u nás uloženy v plné velikosti. S ohledem na Vaše soukromí a bezpečnost nelze s alby pracovat jako s externím diskem. Jinými slovy - data zde uložená nemůžete jednoduše přetáhnout zpět do Vašeho počítače. Proto doporučujeme ponechat si fotky s jejichž daty chcete dále pracovat, uloženy na pevném disku Vašeho počítače. Pokud budete potřebovat soubory uložené u nás, stačí je pouze označit, vložit do objednávky a my Vám je uložíme na CD, případně DVD. Mějte však na paměti,  že soubory uložené na médiích jako jsou CD, nebo DVD, nevydrží věčně, jejich životnost je omezená a počítá se podle kvality zvoleného disku na několik málo let!!!!!  To nemluvíme o možnosti mechanického poškození. Rovněž na pevném disku PC nejsou žádné fotografie v bezpečí. Je jen otázka času, kdy může dojít k závažné poruše Vašeho počítače a následné ztrátě cenných fotografií.

Proto neváhejte, zaregistrujte se na naši Online-sběrně, nebo FOTOALBECH a využijte těchto kvalitních služeb k rozšíření svých možností při práci a ochraně Vašich vzácných vzpomínek. Přejeme Vám spoustu příjemných chvil při práci s našimi FOTOALBY.